U subotu, 20. svibnja 2017. godine održana je 10. Međunarodna brdska utrka Makarska – Vošac. Utrku su organizirali Atletski klub Sv. Marko Makarska i  JU Park prirode Biokovo  uz veliku pomoć Grada Makarske, GSS-a, Planinarskog društva Extrem i DVD-a Makarska i sponzora: TZ MAKARSKA, Dukat, Apfel, Aparthotel Miramare, Pekara Palma, Optika Njego, Ožujsko pivo, Mesna industrija braće Pivac.

Startna linija utrke je bila na makarskoj rivi (0,8 metara nadmorske visine), a cilj na vrhu Vošac (1422 metara nadmorske visine) u Parku prirode Biokovo. Sama staza bila je duga 8,6 kilometara, što je uz uspon od 1422 m čini jednom od najtežih u Europi. Na utrci je nastupilo 35  trkača iz  Hrvatske, Njemačke i  Bosne i Hercegovine.

Prvi na cilj je stigao Stephan Tassani-Prell iz SC Ainring koji je stazu pretrčao za 1:07:50, drugo plasirani   Vedran Gračan iz Hoka EGS  je  prošao  stazu za 1:06:29, treće plasiranom Vinku Slišku iz AK Dubrovnik je trebalo 1:14:06. Kod žena najbrža je bila Katarina Kokan  iz AK Dubrovnik s 1:22:27,  drugo plasirana Helena Gleđa također iz AK Dubrovnik s vremenom 1:26:15, a treće plasirana Maja Marukić iz Hoka EGS s vremenom 1:28:02.

Na utrci je nastupilo četvero naših trkača: Mate Vodanoić je bio najbrži i stazu pretrčao za 1:30:08 s tim rezultatom je zauzeo 13.  mjesto u ukupnom poredku i 1. mjesto u svojoj kategoriji M40. Nakon njega ciljem je prošao Kleme Radojković s rezultatom 1:39:02 što je 22. mjesto ukupno i 6. u kategoriji M35. 24. mjesto u ukponom poredku i 4. mjesto u kategoriji M40 zauzeo je Ante Ostpjić s rezultatom 1:41:04 . Za 1:48:59 stazu je pretrčao Krešimir Borić zauzevši 28. mjesto u ukupnom poredku i 3. mjesto u kategoriji MS.

Po završetku  utrke natjecatelji su prevezeni u Vatrogasni dom u Makarskoj gdje je za sve bio organiziran  ručak i svečana dodjela nagrada.