U subotu 22.08.2015. održan je peti po redu Hvarski polumaraton. Start Hvarskoga polumaratona bio je u Starigradu, a cilj u Hvaru. Prva polovina staze  je uspon (12,5km), a druga spust. Smatra se jednim od težih polumaraton u Hrvatskoj, jer osim 21km, trkači imaju 400m visinske razlike koju moraju  savladati.

Atletski klub sveti Marko je predstavljalo troje trkača: Josip Paunović, Petar Kelvišer i Sretan Ribarević. Josip Paunović  s vremenom 1:37:17 je zauze   20. mjesto u ukupnom poretku, a u svojoj kategoriji (M35) 7. mjesto. Drugi naš trkač Petar Kelvišer je zauzeo  ukupno 74. mjesto i 18. u kategoriji (M35) s vremenom 1:50:31. Sretan Ribarević  je stazu pretrčao za 1:58:08 i s tim   rezultatom ukupno bio 111., a u svojoj kategoriji (M40) 22.
Na Polumaratonu je sudjelovalo 220 trkača iz 33 zemlje (Italija, Belgija, Norveška, SAD, Austrija, Brazil, UK, Etijopija, Hrvatska…)